+421-2-49205800
Kontaktný formulár
Newsletter
Stage Chémia a farmácia

Chemický a farmaceutický priemysel

Čo najvyššia rýchlosť a súčasne maximálna bezpečnosť – to sú dôležité požiadavky intralogistických procesov v chemickom a farmaceutickom priemysle. Nato poskytujeme optimálne riešenia. Od skladu nebezpečných látok s ochranou proti výbuchu až po automatizačné riešenia, ktoré sú individuálne prispôsobené vašim špeciálnym potrebám.

SKLADOVANIE KVAPALÍN A NEBEZPEČNÝCH LÁTOK NA PROFISHOP

2-podlažný vysokoregálový paletový sklad pre Sauer

Príjemným východiskovým bodom pre investície do systému intralogistiky bola aktívna účasť prevádzkovateľa a zodpovedajúce rozšírenie požadovaného vybavenia.

Dynamické riadenie prebieha nepretržite

Počas zimného obdobia sme v Rusku vybudovali distribučné centrum pre renomovaného výrobcu pracích prostriedkov Henkel. Toto riešenie je založené na našom systéme riadenia skladu, skracuje dodacie trasy a zároveň znižuje emisie CO2.

Najvyšší švajčiarsky vysokoregálový sklad

Nový vysokoregálový sklad sa týči do výšky až 44 metrov nad magistrátom Domat/Ems. Znamená to, že táto chemická spoločnosť prevádzkuje najvyššiu budovu svojho druhu vo Švajčiarsku. Náš tím je jej servisným partnerom a podarilo sa mu túto stavbu skonštruovať v rekordne krátkom čase.

Bezpečnosť je všetko

Logistika v chemickom a farmaceutickom priemysle predstavuje výzvu. Jej pevný rámec tvoria najprísnejšie zákonné predpisy a najvyššie nároky na bezpečnosť a hygienu pri zaobchádzaní s citlivými, často aj nebezpečnými výrobkami. To platí pre prepravu, skladovanie aj náležitú manipuláciu s nebezpečnými látkami, ako aj pre bezpečnosť pri práci a ochranu životného prostredia. 

Napriek tomu zákazníci z oblasti logistiky chemického priemyslu očakávajú neustále rýchlejšiu dodávku produktov – za dodržania všetkých zákonom predpísaných bezpečnostných štandardov. Ešte výraznejšie ako v iných oblastiach platí pre logistiku v chemickom a farmaceutickom priemysle: Nesmie dochádzať k chybám. Spol. Jungheinrich je na tieto výzvy najlepšie pripravená. Ponúkame vám rozsiahle riešenia, ktoré optimalizujú a efektívne nastavia vaše toky tovarov, pričom budú zodpovedať najvyšším kvalitatívnym a bezpečnostným požiadavkám. 

Z praxe pre prax: Ochrana osôb a životného prostredia

Dobrým príkladom logistiky v chemickom priemysle z praxe pre prax sú naše vysokozdvižné vozíky s ochranou proti výbuchu. Pre chemický a farmaceutický priemysel dodávame produkty a systémy vyvinuté špeciálne na mieru, ktoré umožňujú aj bezpečnú prevádzku elektrických a paletových vysokozdvižných vozíkov v prostredí s horľavými plynmi, výparmi, práškami a prachmi. Tým ochránite nielen ľudí vo vašej firme, ale aj životné prostredie. Pomocou nášho ochranného systému Jungheinrich spĺňame aj požiadavky európskej smernice ATEX 2014/24/EÚ (ATEX = Atmosphères Explosibles). 

V zásade navyše naše prepravné vozíky pre chemický a farmaceutický priemysel dodávame aj s ďalšími bezpečnostnými riešeniami, ako napr. ochranou proti prepätiu, ochranou proti kolízii a špeciálnymi stabilizačnými prvkami. O vyššiu mieru bezpečnosti vo vašom sklade, od príjmu tovaru až po jeho výdaj, sa starajú (čiastočne) automatizované logistické riešenia s prepravnými systémami bez vodiča (FTS), ktoré sú inteligentne a presne riadené naším systémom Warehouse Management System Jungheinrich WMS. To minimalizuje riziko vzniku ľudských chýb. 

Navyše zlepšuje možná nepretržitá prevádzka efektivitu vašich nákladov. Ako zákazník z chemického alebo farmaceutického priemyslu tým získate prístup k multikanálovému riešeniu s využiteľnosťou do budúcnosti. V kombinácii s našimi efektívnymi skladovými systémami to pre vás znamená optimalizovaný vysoký výkon vychystávania tovaru, ktorý vám umožní spracúvať neustále sa rozširujúcu paletu produktov. Mimochodom: Systém WMS v prípade potreby priraďuje nebezpečným látkam alebo produktom mimoriadne citlivým na hygienu špeciálne oblasti v sklade, čím sa celkom automaticky zaručí dodržanie zákonných predpisov týkajúcich sa manipulácie a skladovania týchto produktov. 

Máte otázky?