+421-2-49205800
Kontaktný formulár
Newsletter
Stage Automobilový priemysel

Automobilový priemysel

Elektrická mobilita a samostatné riadenie. Individualizovaná montáž vozidiel v inteligentných závodoch a multinárodné dodávateľské reťazce: Automobilový priemysel práve zažíva prelomové objavy. Preteky trendov budúcnosti si vyžadujú rýchlosť a vysokú mieru intralogistickej kompetentnosti.

Automobilový priemysel

Procesne bezpečný tok materiálu: Ťažné súpravy

Na prepravu v skladových a výrobných halách sa používajú najčastejšie elektrické vysokozdvižné vozíky. Ak sa majú súčasne prepravovať viaceré nosiče nákladu a náklady, prichádzajú na scénu naše ťažné súpravy. Skladajú sa z ťahača a spravidla viacerých prívesných vozíkov. Tieto možno nakladať a vykladať v rôznych miestach, kde sú potrebné. Dimenzovanie techniky a plánovanie trás sa vždy riadi individuálnym zadaním. Práve pri výrobe typu „Just-in-time“ rozhoduje presne naplánované zásobovanie a odvoz materiálu výrobných strojov. Systém ťažných súprav Jungheinrich má oproti jednotlivým vozíkom veľkú výhodu v tom, že generuje nižšie náklady a ustáluje dopravnú situáciu.

Automobilový priemysel naberá obrátky: Riešenia pre koncept Industry 4.0

Automobilový priemysel prechádza v časoch globalizácie veľkými zmenami. Industry 4.0 je všeobecným štandardom. Treba zvládať multinárodné dodávateľské reťazce a dodávané diely do inteligentných závodov dodávať rýchlo, bezpečne, cenovo výhodne a environmentálne. Automobilový priemysel a montáž vozidiel si preto pozdĺž dodávateľského reťazca oprávnene vyžadujú inteligentné logistické hi-tech riešenia s využiteľnosťou do budúcnosti.

To kladie najvyššie nároky na logistické procesy v automobilovom priemysle, ktoré musia byť dimenzované aj na flexibilne kolísavé situácie dopytu. Neustále viac dielov a dodávok sa vybavuje napr. identifikáciou RFID-Tags (Radio Frequency Identification), vďaka čomu možno v rámci IoT (Internet of Things) permanentne odosielať svoju polohu. Chcete aj vy optimalizovať informačný tok medzi výrobcami, dodávateľmi a poskytovateľmi logistických služieb v oblasti montáže vozidiel pomocou inteligentnejšej top technológie? Spol. Jungheinrich je vďaka svojim hi-tech riešeniam spoľahlivým partnerom automobilového priemyslu. 

Logistics 4.0: Komunikácia systému WMS a vozíkov

Náš systém Warehouse Management System Jungheinrich WMS riadi a prepája všetky skladové procesy našich zákazníkov z automobilového priemyslu. Tak možno procesy vo vysokoregálových skladoch a skladoch s úzkymi uličkami úplne alebo čiastočne automatizovať a súčasne zabrániť chybám pri naskladňovaní alebo vyskladňovaní tovaru. Hľadáte hi-tech riešenie z jednej ruky šité na mieru montáži vozidiel? U nás ho nájdete: Systém Jungheinrich Logistik-Interface komunikuje priamo so skladovými vozíkmi. Tak vysokoregálové zakladače automaticky rozpoznajú cieľové miesto, kam sa majú pohnúť. 

Naša manipulačná technika, akou je napr. inovatívny kombinovaný vozík EKX, je vybavená transpondérovou technológiou s čítačkami RFID. Tak možno automaticky prečítať diely vybavené čipmi. To šetrí v rámci multinárodných dodávateľských reťazcov obvyklých v automobilovom sektore čas aj peniaze. Samozrejme ponúkame naše vozíky už dlhé roky aj v elektrickej podobe. Tu je logistika často dokonca vzorom automobilového priemyslu. Spolu s našimi hi-tech logistickými riešeniami vás budeme sprevádzať pri prelomových zmenách v automobilovom priemysle, od elektrických až po samostatne riadené autá. 

Máte otázky?