+421-2-49205800
Kontaktný formulár
Newsletter
Stage Preprava

Preprava – efektívna a bezpečná

Efektivita nákladov aj energií plus bezpečnosť procesov: to sú požiadavky prepravy v časoch Intralogistics 4.0. K tomu patria individuálne riešenia na inteligentne riadenú, optimálnu prepravu tovarov. Viac ako 600 variantov vysokozdvižných vozíkov, ťahačov a ťažných súprav až po prepravné systémy bez vodiča.

Viac ako 600 variantov vozíkov: Manipulačná technika na každé použitie.

To, ktorý vysokozdvižný vozík je pre vaše použitie najpohodlnejší a predovšetkým najefektívnejší, závisí od mnohých faktorov. Krátke, stredne krátke a dlhé prepravné trasy si príslušne vyžadujú rôzne riešenia. Úzke skladové priestory si vyžadujú mimoriadne obratné a kompaktné zariadenia. V niektorých skladových priestoroch môže byť výhodou aj použitie univerzálnych vozíkov, ako je napr. elektrický vysokozdvižný vozík EFG značky Jungheinrich alebo náš vysokozdvižný vozík s výsuvným zdvíhacím zariadením ETV na kombinovanú prepravu a naskladňovanie, resp. vyskladňovanie. Ďalšou rozhodujúcou otázkou je to, kto bude prepravné stroje alebo vozíky obsluhovať. Často sa meniaca obsluha alebo vodiči potrebujú na efektívnu a produktívnu prácu individuálne ovládacie prvky. Na všetky tieto najrôznejšie prípady použitia a požiadavky vám spol. Jungheinrich poskytuje optimálne vozíky v konfigurácii, ktorá je pre vás ideálna. Až po špeciálne konštrukčné riešenia špecifické pre dané odvetvie. Naši odborní poradcovia môžu na základe vašich skladových podmienok a toku materiálu a tovaru presne zistiť, ako by mala vyzerať vaša ideálna vozíková flotila. A či by sa vám na flexibilné škálovanie oplatilo využitie prípadných dodatočných nájomných možností.

Zvýšená efektivita: Preprava bez vodiča.

V rámci konceptu Industry 4.0 zohrávajú automatizované a prepojené intralogistické riešenia, ako napr. prepravné systémy bez vodiča (FTS), neustále dôležitejšiu úlohu. Jungheinrich ponúka ako líder v oblasti intralogistických technológií riešenia na kľúč s cieľom optimalizácie prepravy a vnútropodnikového toku tovaru. Systémy FTS bodujú pri preprave a presune tovarov mnohými výhodami: predovšetkým efektivitou, spoľahlivosťou a bezpečnosťou procesov. 

Ďalšie plus: Systémy FTS možno používať aj v zmiešanej prevádzke s manuálnymi vysokozdvižnými vozíkmi alebo osobami – a hlavne nepretržite. Riešenie, ktoré je flexibilné, modulárne škálovateľné a vhodné pre rôzne rozhrania. Automatizácia prepravy sa pozitívne odzrkadlí v bilancii vašej logistiky. Ak sa používa optimálne, šetrí čas, energiu aj náklady – vďaka čomu bude vaše podnikanie konkurencieschopnejšie.

Vysokozdvižné elektrické vozíky na Jungheinrich PROFISHOP

Máte otázky?