+421-2-49205800
Kontaktný formulár
Newsletter
Fáza Coko
Optimalizácia procesov u dodávateľa plastov

Intralogistická revolúcia vo vysokoregálových skladoch

Stredne veľká firma na dodávku plastov Coko je spoľahlivým dodávateľom už deväť desaťročí s mottom „Formujeme vaše výrobky“. Rozhodnutie inštalovať náš vysokoregálový skladový systém vyústilo do zvýšenia efektívnosti a optimalizácie procesov.

Optimalizované procesy skladovania

Dodávateľ plastov Coko so sídlom v Bad Salzuflene chcel zefektívniť svoje skladové procesy. Pre všetky produkty v systéme SAP ERP bolo k dispozícii iba jedno miesto na expedovanie a iba sektorové skladové oblasti. Z tohto dôvodu sa v spoločnosti Coko skladovali osobitne aj tovary, ktoré zjavne patria k sebe. To znamená, že pracovníci na prípravu tovaru trávia viac času hľadaním tovarov. Jeden z našich automatických vysokoregálových skladových systémov dokázal vyriešiť všetky ich problémy súčasne.

Jens Kastning
Vedúci logistiky v spoločnosti Coko-Werk GmbH & Co. KG

„Odkedy sme investovali do automatického skladu s úzkymi uličkami, profitujeme z omnoho nákladovo efektívnejších logistických procesov.“

Vysokoregálový sklad s priestorom pre 3 240 paliet

V sídle výrobcu plastových technických súčiastok v Bad Salzuflene bol postavený vysokoregálový sklad s priestorom pre 3 240 paliet. Po rozsiahlej analýze ekonomickej efektívnosti bolo prijaté rozhodnutie zaviesť automatizovaný sklad s úzkymi uličkami. Okrem technológie skladových regálov s troma automatickými paletovými vozíkmi do skladu s úzkymi uličkami ETXa a ovládacími prvkami sme im zabezpečili aj sieťovú komunikáciu cez WLAN a terminály.

Intralogistika z jediného zdroja

Všetko z jediného zdroja – tak znie aj motto rodinnej spoločnosti Coko-Werk GmbH & Co KG. Medzi jej hlavné aktivity patrí návrh náradia a plastových predmetov, pričom však aktívne pôsobí aj v oblasti konštrukcie nástrojov, vstrekovania plastových hmôt a montáže komponentov, nanášania náterov, výroby pien, zvárania a tlače.  Spoločnosť Coko je už dlhé roky spokojná s kvalitou našich vysokozdvižných vozíkov. Keď sa mali rozhodnúť medzi dvomi dodávateľmi ich nového vysokoregálového skladového systému, spomínaná skutočnosť im to uľahčila.

Zvýšená efektívnosť

Spomínaný dodávateľ plastov okrem zvýšenej nákladovej efektívnosti a zlepšenia celkovej dostupnosti profituje aj zo zníženej spotreby energie a pomalšieho opotrebúvania. V nadväznosti na systémovú a výkonnostnú analýzu vykonanú vopred bolo v automatickom prostredí implementované riešenie WLAN na báze riadiacej jednotky. Výhodou tohto bezdrôtového dátového riešenia je, že centrálne spravovanie pripojených prístupových bodov sa dá realizovať priamo aj na diaľku. Výmena dát medzi terminálmi vysokozdvižných vozíkov a implementovaným systémom SAP-WM sa uskutočňuje prostredníctvom nášho systému WCS, ktorý funguje ako riadiaca jednotka toku materiálu, monitoruje technológiu dopravníka a spravuje viac ako 3 000 pozícií na palety.

Úspešná intralogistická revolúcia

V spoločnosti Coko sú s týmto riešením spokojní. Jens Kastning, vedúci logistiky v spoločnosti Coko-Werk GmbH & Co. KG, Bad Salzuflen: „Znamená to, že teraz môžeme pracovať podľa princípu FIFO a plniť príslušné smernice automobilového priemyslu. Okrem toho máme prehľad aj o tom, v ktorých skladoch sa nachádzajú jednotlivé tovary. „Počet regálových zakladačov pre nás znamená, že profitujeme z vysokej úrovne redundancie, čo vedie k zlepšeniu dodacej schopnosti. Ide o výhodu, ktorú vieme efektívne využiť v rozvoji vzťahov so zákazníkom.“

Máte otázky?