+421-2-49205800
Kontaktný formulár
Newsletter
No compromises
05/07/2021

Inovatívne riešenie Jungheinrich bez kompromisov

Nový elektrický vysokozdvižný vozík ERD 220i na dvojúrovňové nakladanie je novou definíciou kompaktnosti, bezpečnosti a ergonómie a využíva výhody Li-Ion technológie. Prečítajte si viac tu:


  • O 300 milimetrov nižší L2 rozmer pre maximálne efektívne využitie priestoru.
  • Pevná a priestranná plošina na státie s ochranou z troch strán
  • „Najkompaktnejší, najpohodlnejší a najbezpečnejší vozík vo svojej triede.“

Jungheinrich na svojej virtuálnej tlačovej konferencii predstavuje nový elektrický vozík na dvojúrovňové nakladanie ERD 220i. Tento vysokozdvižný vozík je navrhnutý na flexibilné použitie v skladoch a na nakládku a vykládku nákladných vozidiel s L2 rozmerom iba 1 065 mm, a preto je najkompaktnejším vozíkom vo svojej triede. V porovnaní so svojím predchodcom je ERD 220i kratší o viac ako 300 mm vďaka novému konceptu lítiovo-iónových batérií, čím ušetrí až 20 % miesta. Vďaka týmto kompaktných rozmerom je elektrický paletový vozík mimoriadne obratný a svižne sa ovláda. Jeho polomer otáčania sa zredukoval iba na 1 985 milimetrov. Vďaka tomu bude v sklade viac voľného miesta a manévrovanie s ním je možné aj v úzkych priestoroch. Okrem toho to umožňuje úplne nové koncepcie pri plánovaní skladov v budúcnosti. „ERD 220i umožňuje maximálne využitie priestoru. Pri presúvaní postačuje menej miesta a užšie uličky. Zákazníkom, ktorí využívajú ERD 220i, sa vďaka tomu zvyšuje užitočná plocha skladu,“ vysvetľuje Torben Sell, zodpovedný produktový manažér spoločnosti Jungheinrich.

Kompaktnosť vďaka novému konceptu lítiovo-iónových batérií

Namiesto osadenia veľkej batérie medzi rám a vidlicu, ako to bolo v minulosti, použil Jungheinrich v ERD 220i dva batériové moduly s kapacitou 130 Ah, ktoré sú umiestnené v podvozku vozíka. Odstránenie ťažkého bloku batérie prinieslo výrazné zlepšenie výkonu vozíka. Jungheinrich dokázal zlepšiť rozloženie záťaže ERD 220i v prospech jazdných vlastností, čo sa prejavuje prudkým zrýchlením a maximálnou rýchlosťou až 14 km/h. Ušetrený priestor tiež umožňuje dve verzie priestrannej plošiny bez výrazných ústupkov od kompaktnosti a svižnosti. Obe plošiny majú pevné bočné ochranné panely po troch stranách a umožňujú bezpečné jazdenie a pohodlné státie. „ERD 220i je kompaktnejší, pohodlnejší a bezpečnejší ako akýkoľvek iný vozík v tejto triede. ERD 220i je novou definíciou svižnosti, bezpečnosti a ergonómie spolu s novým konceptom batérie. Nerobí žiadne kompromisy a je vysokozdvižným vozíkom, aký naši zákazníci dlho hľadali,“ vysvetľuje Sell.

Bezpečné a jednoduché použitie na rampe  

Nakládka a vykládka nákladných vozidiel je jednou z najnáročnejších intralogických operácií pre stroj aj obsluhu. Jungheinrich preto vyvinul pre ERD 220i rôzne funkcie, ktoré slúžia na zvýšenie bezpečnosti, komfortu a ergonómie a zároveň zvyšujú produktivitu. Pomocou ultrazvukového snímača paletový vozík rozozná, či sa nachádza v nákladnom vozidle. Automaticky sa vtedy zapnú pracovné svetlá a osvetlí sa vozík, čím sa zabezpečí rýchle a bezpečné dvíhanie paliet – čo je prínosné predovšetkým v skorých ranných hodinách. Vozík taktiež obmedzí rýchlosť na úroveň stanovenú zákazníkom, takže obsluha môže jazdiť medzi skladom a nákladným vozidlom bez zbytočnej záťaže chrbta. Časté jazdy po rampách, ktoré namáhajú chrbát, pomáha uľahčiť aj jednoducho nastaviteľné odpruženie závislé od zaťaženia. LED osvetlenie „Floor Spot“ je zabezpečené a integrované do bočnej steny ako bezpečnostný prvok, ktorý je možné objednať priamo z výroby. Tento prvok zvyšuje viditeľnosť vozíka počas prepravy tovaru v sklade.

Užívateľsky prístupné riadenie a nakladanie

Ďalšia novinka: SmartPILOT, ktorý poznáte už z ERC, bol predstavený aj pre nový model ERD 220i. Umožňuje intuitívne ovládanie všetkých funkcií vozíka len jednou rukou a prichádza s možnosťou automatického centrovanie volantu. Štandardom je aj výšková nastaviteľnosť. „Nastúpte a jazdite – nové ERD 220i a ERE 225i je veľmi jednoduché ovládať,“ hovorí pán Sell o ich výhodách. „Kratšie školenia pre nových alebo často sa meniacich vodičov sú jednoznačným prínosom a navyše sú pre obsluhu menej vyčerpávajúce.“ Nové rozhranie nabíjania zabezpečuje priame spojenie medzi vozíkom a externými rýchlonabíjačmi. Voliteľný vstavaný nabíjač, ktorý umožňuje nabíjanie pri ktorejkoľvek zásuvke, poskytuje mimoriadnu flexibilitu.

Nové trojité zdvíhacie zariadenie

Nové zdvíhacie zariadenie umožňuje ešte širšie nasadenie ERD 220i v budúcnosti a okrem nakládky a vykládky je možné používať ho aj pri stohovaní. Nové trojité zdvíhacie zariadenie umožňuje dosiahnuť najvyššiu výšku zdvihu v tomto segmente, a to až 3 760 mm. Stavebná výška zdvíhacieho zariadenia ostáva kompaktná preto, aby bolo možné vozík bezproblémovo použiť aj v návese nákladného vozidla. ERD 220i je možné použiť aj na prepravu dvoch paliet súčasne pomocou zdvihu oporných ramien. Toto riešenie výrazne zvyšuje efektivitu najmä pri nakládke a vykládke nákladných vozidiel. 

Nový ERE 225i

Jungheinrich v lete uvádza na trh nový batériou poháňaný paletový vozík postavený na platforme vozíka ERD 220i. ERE 225i je ešte kompaktnejší ako ERD 220i a je ideálny na prevádzku bez stohovania. Kompaktná verzia vozíka má L2 rozmer iba 898 mm, čo je o 270 mm menej ako jej predchodca. Vďaka odstráneniu zdvíhacieho zariadenia a bloku batérie je vodič ERE 225i oveľa bližšie k vidliciam, čím sa zlepšuje výhľad na tovar a vidlice. Výrazne sa tým zlepšuje celkový výhľad pri práci, vďaka čomu je jeho ovládanie intuitívnejšie.

Obrázky nového ERD 220i sú k dispozícii tu: View & download

Máte otázky?