+421-2-49205800
Kontaktný formulár
Newsletter
Automated guided vehicles for Dahlhausen Medizintechnik Image
05/13/2020

Automatické vozíky (AGV) pre Dahlhausen Medizintechnik

Špecialisti na respiračnú techniku sa spoliehajú na automatizáciu od spoločnosti Jungheinrich

Automatizovaná riadená paletová preprava medzi prichádzajúcim tovarom a logistickým skladom

Dva vozíky ERC 213a sú vybavené vyspelou bezpečnostnou a navigačnou technológiou

Spoločnosť Dahlhausen Medizintechnik GmbH poverila Jungheinrich automatizáciou prepravy paliet medzi novým skladom prichádzajúceho tovaru a existujúcim logistickým skladom v Halberstadte. Cieľom spoločnosti je efektívna preprava veľkého množstva tovaru podľa kontrolovaných procesných podmienok na dlhé úseky. Spoločnosť Dahlhausen dodáva okrem iného celý rad klinických pomôcok a vyrába respiračnú techniku. Dahlhausen spolupracuje so spoločnosťou Jungheinrich od založenia závodu v meste Halberstadt. „V posledných rokoch sa neustále rozširujeme. V určitom okamihu sa dostupný priestor obmedzil,“ vysvetľuje Holger Linke, generálny riaditeľ spoločnosti Dahlhausen Medizintechnik GmbH v Halberstadte. To znamenalo, že nový areál pre prichádzajúci tovar mohol byť decentralizovaný iba zo závodu. Výsledkom boli dlhšie prepravné trasy. „Hľadali sme riešenie, ktoré by zaistilo efektívnosť a spoľahlivosť procesov a zároveň odbremenilo našich zamestnancov od dlhej monotónnej prepravy. Automatické vozíky (AGV) sa javili ako samozrejmé riešenie,“ hovorí Linke.

Riešenie od spoločnosti Jungheinrich pre Dahlhausen v Halberstadte pozostávalo z dvoch automatických vozíkov ERC 213a. Tieto vozíky od spoločnosti Jungheinrich sú elektrické stohovacie vozíky s ťažným zariadením vybavené automatizačnými a navigačnými komponentmi, ktoré sú riadené počítačovým softvérom. Vozík ERC 213a sa v priestore orientuje pomocou laserov a reflektorov umiestnených pozdĺž trasy. Bezpečnostné skenery neustále kontrolujú okolie vozíka, či sa v ňom nenachádzajú nejaké prekážky. To zaručuje bezpečnú prevádzku vo všetkých smeroch, vozík môže pracovať v zmiešanom prostredí, v ktorom sa nachádzajú manuálne vozíky a zamestnanci.

Využitie automatických vozíkov (AGV) zbavuje zamestnancov štandardizovanej rutinnej práce a umožňuje im venovať pozornosť dôležitejším úlohám. Automatické vozíky (AGV) pomáhajú čo najlepšie využívať obmedzené zdroje a zároveň šetria čas a peniaze. Vďaka automatizácii sa pracovný chod a procesy prepravy stanú obzvlášť spoľahlivými.

Automatizované riešenie od spoločnosti Jungheinrich v závode Dahlhausen v Halberstadte funguje ako samostatný systém. Toto riešenie je možné kedykoľvek prepojiť pomocou skladového softvéru, ktorý používa spoločnosť Dahlhausen. V prípade budúceho rozšírenia kapacity je možné ľahko pridať ďalšie automatické vozíky (AGV).

Máte otázky?