Pojazdný regálový systém

Pojazdný regál ako komplexné logistické riešenie

Žiadne riešenia bez ladu a skladu, ale komplexné logistické riešenie

Zväčšite obrázok pomocou kurzora myši

Vyžiadať online

Základné znaky

  • Úspora regálových uličiek až do 90 %
  • Napojenie systému správy skladu (Warehouse Management System) a rádiový prenos údajov
  • Prekládka tovaru bez papierovania
  • Efektívne využitie priestoru a získanie času
  • Realizovanie podľa metódy First in first out
  • Pre palety, policové regály a regálové systémy s konzolami

Pojazdné regálové systémy Jungheinrich pozostávajú z paletových regálov (jedno-/viacmiestne regály) alebo regálových systémov s konzolami, ktoré sú namontované na pojazdné podstavce. Regály vybavené motormi sa dajú pohybovať koľajnicovým vedením tak, že sa otvorí požadovaná regálová chodba. Pomocou tohto pojazdného princípu sa dá ušetriť 9 z 10 pracovných uličiek, ktoré sa dajú použiť ako nový skladovací priestor. Vďaka komplexnému logistickému riešeniu so systémom Jungheinrich WMS (Warehouse Management System) sa v sklade a pri prekládke tovaru dosiahne predovšetkým výrazná úspora času, ale aj vysoký stupeň využitia priestoru.

Prehľad výhod

  • Použitie
  • Obsluha

Zobraziť podrobné výhody

Podrobné výhody

Použitie

Pojazdné regály šetria pracovné uličky a dosahujú vyšší stupeň využitia priestoru. Otvorením potrebnej regálovej chodby sa skladovacia jednotka vždy nachádza vo vašom priamom dosahu. Keďže systém WMS Jungheinrich disponuje rozhraniami na automatické riadenie posuvných regálových systémov, nemusí vodič vysokozdvižného vozíka ani vystúpiť, ani obsluhovať diaľkové ovládanie, aby otvoril požadovanú uličku. Napojením systému Jungheinrich WMS a rádiovým prenosom údajov sa vďaka úspore času zvýši váš výkon pri prekládke.

Obsluha

Pojazdné regály sa dajú ovládať z pozemného dopravníka bez potreby veľkej plochy, pretože iba jednotlivá otvorená jazdná ulička je potrebná na plnú šírku uličky vjazdu. Riadenie radov regálov sa môže vykonávať decentrálne z jednotlivých regálov pomocou diaľkového ovládania alebo systému správy skladu (Jungheinrich WMS). Vysokozdvižné vozíky sú vybavené terminálmi s rádiovým prenosom údajov a skenermi. Systém správy skladu (Jungheinrich WMS) riadi príjem tovaru, nakladanie a vykladanie, ako aj prípravu tovaru, zásobovanie, zostavenie zákaziek a odoslanie. Komunikuje pritom s vodičmi vysokozdvižných vozíkov a manipulačných vozíkov prostredníctvom systému rádiového prenosu údajov, čo umožňuje bezpapierový proces.

Vyžiadať online