Li-ion

Li-Ion energia vám dáva
rozhodujúcu výhodu na ceste k úspechu

Lítiovo-iónová technológia od Jungheinrich

Lítiovo-iónové batérie vyvolali prevrat na trhu s elektrickými vozíkmi. A to opodstatnene: vysokovýkonné batériové články získali prevahu nad tradičnými oloveno – kyselinovými batériami vďaka ich neprekonateľnému výkonu, rýchlemu nabíjaniu a nulovej údržbe. Naše Li-Ion batérie zaručujú nepretržitú prevádzku a vďaka ich dlhej životnosti ich naozaj využijete.
Rozhodnite sa pre silu Li-Ion a získajte od nás 6 mesačnú záruku spokojnosti. Navyše vám poskytneme 5-ročnú záruku na Li-Ion batérie. Prejdite na technológiu budúcnosti už teraz a predbehnite svoju konkurenciu.

 

100 % záruka spokojnosti
Sme presvedčení, že je to správne rozhodnutie pre vás a práve preto od nás získavate garanciu, že sa v priebehu prvých 6 mesiacov môžete vrátiť k pôvodnej technológii a to bez udania dôvodu. Garantujeme vám 100 % spokojnosť.

 

5 rokov bez starostí. Garantované!
S našou 5-ročnou zárukou na Li-Ion batérie, vám dávame sľub dlhodobého výkonu a to bez ohľadu na počet najazdených motohodín.

Prehľa výhod Li-Ion batérií

Vysoký výkon, rýchle nabíjanie, žiadna údržba a výnimočne dlhá prevádzková životnosť - pozrite si infografiku, z ktorej sa dozviete, ako pomocou lítiovo - iónových batérií vyhrať preteky o najvyššiu efektivitu v sklade a najväčšiu manipulačnú kapacitu.

Na ceste k úspechu

s Jungheinrich

Maximum energie po celý čas

Neustále vysoký výkon

Li-Ion batérie majú lepšie úžitkové vlastnosti ako tradičné oloveno-kyselinové batérie. Väčšia hĺbka vybitia a konštantná úroveň napätia znamenajú, že Li-ion batérie dokážu poskytnúť viac energie ako tradičné batérie, dokonca aj vtedy, keď je batéria takmer vybitá. Batérie rekuperujú energiu pri brzdení a vďaka lepšej celkovej účinnosti dokážu ušetriť až 20% energie. Okrem toho komunikácia medzi batériou a nabíjačkou zaisťuje efektívne a rýchle nabíjanie.

Rýchlejšie späť v hre

Extrémne krátky dobíjací čas

Li-Ion batérie sú vždy nabité a pripravené na použitie počas každej pracovnej zmeny. Po priebežnom dobití, ktoré trvá iba 30 minút, 24 V batéria dosiahne 50 % svojej kapacity. V prípade 80 V batérie trvá priebežné nabíjanie iba 53 minút. Na úplné nabitie potrebuje 24 V batéria 80 minút a 80 V batéria 105 minút. Vďaka možnosti rýchlonabíjania a priebežného dobíjania, napríklad počas pracovných prestávok alebo prestojov, budú vaše vozíky neustále k dispozícii a vy sa budete môcť zamerať na zvýšenie flexibility každodennej prevádzky skladu.

Pripravený začať kedykoľvek

Nestrácame čas

Li-Ion batérie sú vždy pripravené na ďalšie kolo. A nepotrebujú žiadne prestávky. Sú úplne bezúdržbové a neuvoľňujú žiadne plyny. Vďaka tomu nemusíte venovať žiaden čas ani peniaze údržbe, servisu batérií a iným požiadavkám na infraštruktúru. Prestoje sú s lítiovo-iónovými batériami takisto minulosťou.

Zostaňte v hre trikrát dlhšie

Vďaka mimoriadne dlhej životnosti

Podobne ako dobrý šprintér, aj Li-Ion batérie podávajú pôsobivý výkon v každej fáze pretekov. To je možné vďaka tomu, že tieto batérie vydržia trikrát dlhšie ako tradičné batérie. Ich výnimočná výdrž a stabilne vyššia účinnosť sú garanciou pre vašu investíciu a zároveň vám pomáhajú šetriť náklady na energiu.

 

 

“Žiadna iná značka na svete nemá v prevádzke viac manipulačnej techniky s pohonom na Li-Ion batérie ako spoločnosť Jungheinrich. V tejto oblasti sme technologickým lídrom a určujeme štandardy.”

Dr. Lars Brzoska, člen predstavenstva spoločnosti Jungheinrich AG, poverený riadením úseku marketingu a predaja

Špičkový výkon vďaka profesionálnemu tímu

Perfektne zladený systém

Bežec svetovej kategórie potrebuje mať za sebou podporný tím – len vtedy môže dosahovať špičkové výkony. To isté platí aj pre Li-Ion batérie. Maximálny potenciál môžu dosiahnuť len vtedy, ak všetko spolu funguje v dokonalej symbióze. Spoločnosť Jungheinrich ako jediný systémový dodávateľ pre internú logistiku vám prináša kompletný, vzájomne prepojený systém, v ktorom batéria, nabíjacia jednotka a vozík spolu dokonale komunikujú, čo významne znižuje energetické nároky. Túto úroveň dokonalosti sa nám podarilo dosiahnuť vďaka tomu, že sme prvým výrobcom priemyselných vozíkov na svete, ktorý začal vyrábať svoje vlastné lítiovo-iónové batérie a zároveň zabezpečuje aj ich implementáciu. Navyše náš tímový prístup znamená, že sme tu pre vás v každej fáze vášho Li-Ion projektu. Bez ohľadu na to, či obstarávate iba jeden vozík alebo transformujete celú flotilu, naši poradcovia vám ochotne pomôžu a budú vás sprevádzať celým procesom, od plánovania až po realizáciu. 

Kontaktujte nás:

Dokonalá súhra na ceste k úspechu

Kompletný systém od spoločnosti Jungheinrich

Jungheinrich poskytuje všetko k lítiovo-iónovej technológii z jedného zdroja:

batérie (1), nabíjačky (2), manipulačnú techniku (3) a poradenstvo (4).

Priekopník v lítiovo-iónovej technológii. Sériové vozíky v prevádzke od roku 2011

V pretekoch o dosiahnutie elektromobility v internej logistike sa spoločnosť Jungheinrich suverénne ujala vedenia a zdokonalila lítiovo-iónovú technológiu ako nikto iný. Už od štartu v roku 2011 – model EJE 112i bol prvý vozík s pohonom na lítiovo-iónovú batériu pripravený na sériovú výrobu – sme v divízii Energetické a pohonné systémy (EDS) spoločnosti Jungheinrich, precízne pracovali na vývoji tejto technológie a neustále rozširovali naše portfólio manipulačných vozíkov s pohonom na lítiovo-iónovú batériu. Takmer celá naša flotila je v súčasnosti kompatibilná s lítiovo-iónovými batériami.

 

Zistite viac o divízii EDS spoločnosti Jungheinrich

Dosiahnite svoje ciele bezpečne - zakaždým

Li-ion batérie od spoločnosti Jungheinrich sú bezpečné

S Li-Ion batériami od spoločnosti Jungheinrich si bezpečne udržíte kurz v každom kole pretekov. Naše batérie sú vyrobené s použitím najbezpečnejšej existujúcej chémie článkov – na báze fosforečnanu železnato-lítneho. Sú netoxické a neuvoľňujú žiadne plyny. Náš špeciálne vyvinutý systém riadenia batérie používa na monitorovanie každého článku batérie výnimočné zdokonalené funkcie a v prípade nebezpečenstva batériu šetrne vypne. Náš zákaznícky servis sa postará o dopravu a likvidáciu batérie, čím zaisťujeme maximálnu bezpečnosť pre ľudí a zariadenia.

Hlavné charakteristiky produktu

Športový rast v tíme

EFG s Li-Ion technológiou

Takmer celá flotila vozíkov vyrábaných spoločnosťou Jungheinrich je kompatibilná s Li-Ion batériami. K nim patria aj čelné elektrické vysokozdvižné vozíky (EFG). Okrem našich osvedčených oloveno-kyselinových batérií sa teraz môžete pustiť do práce s výkonnými 80 V (500 Ah) lítiovo-iónovými batériami. Rýchle nabíjanie, nulová údržba a dlhá prevádzková životnosť zaisťujú, že s vysokozdvižnými vozíkmi EFG vybavenými lítiovo-iónovou technológiou budete o krok vpred vďaka vyššej manipulačnej kapacite a energetickej účinnosti. 


Zistite viac o EFG

Špičkový výkon vo vychystávaní

EKS s lítiovo-iónovou batériou (48 V)

Spoločnosť Jungheinrich neustále zväčšuje portfólio manipulačnej techniky na elektrický pohon s lítiovo-iónovou technológiou pripravenou na sériovú výrobu. S vertikálnymi vychystávacími vozíkmi EKS radu 3 s inovatívnou 48V lítiovo-iónovou batériou bude teraz príprava tovaru maximálne výkonná, bezpečná a energeticky efektívna. To všetko je možné vďaka rýchlemu nabíjaniu, nulovým požiadavkám na údržbu a výnimočne dlhej prevádzkovej životnosti.

 

Zistite viac o EKS

Vydajte sa na raketový štart so silou Li-Ion

Ako môžem zvýšiť výkon v mojom sklade?