Energeticky úsporný elektrický ťahač Jungheinrich EZS 350 s kapacitou až 5 ton

Ťahač EZS 350

Univerzálny výkonný ťahač pre vnútornú logistiku – nový EZS 350

 

  • Robustný, ocenený dizajn s ergonomickými prvkami pre maximálny komfort obsluhy a najvyššie bezpečnostné štandardy
  • Garancia „2Shifts1Charge“ so štandardnými batériami XL alebo doplnkovou technológiu Li-ion s mimoriadne rýchlym dobíjaním
  • Najvyšší výkon a najnižšia spotreba energie spomedzi všetkých ťahačov dostupných na trhu
  • Úsporná ťažná súprava v spojení s vagónikmi Jungheinrich

Spoločnosť Jungheinrich práve uviedla na trh svoj nový vysokovýkonný ťahač EZS 350 vrátane verzie XL s rozšíreným priestorom na batérie, ktorý bez problémov zvládne ťahanie vagónikov s celkovou hmotnosťou až 5 ton. Toto robustné, univerzálne a mimoriadne úsporné vozidlo vychádza z nápaditého nového dizajnu horizontálnych vychystávacích vozíkov ECE a je vybavené LED svetlami a reflektormi. S vysokovýkonným, úsporným trojfázovým striedavým motorom s výkonom 2,8 kW dosahuje tento ťahač rýchlosť až 8 km/hod. pri prevážaní nákladu a 12,5 km/hod. bez zaťaženia pri optimalizovanom zrýchlení. Pri rekuperačnom brzdení sa brzdná energia vracia späť do batérií a ešte viac zvyšuje dĺžku prevádzky. „V porovnaní s inými ťahačmi na trhu ponúka EZS 350 najvyšší výkon a najnižšiu spotrebu energie,“ vysvetľuje Oliver Rosenthal, produktový manažér spoločnosti Jungheinrich pre ťahače a ťažné súpravy a dodáva: „Rôznorodá ponuka batérií umožňuje vozidlo ideálne prispôsobiť rôznym spôsobom využitia a dĺžke prevádzky bez potreby vymieňať batérie.“

Spoločnosť Jungheinrich ponúka aj verziu XL ťahača EZS 350 s 24 V olovenými batériami vrátane garancie „2Shifts1Charge“, čo znamená, že batérie na jedno nabitie vydržia celé dve pracovné zmeny bez potreby dobíjania. Ťahač môže byť dodatočne vybavený aj lítium-iónovými batériami, čím sa mimoriadne skráti čas potrebný na dobíjanie, čo umožňuje aj 24-hodinovú trojzmennú prevádzku bez potreby vymieňať batérie. Batérie sa dobijú na 50 percent kapacity za 30 minút a na 100 percent za 80 minút. Popri vysokej dostupnosti ponúka vozidlo vodičovi aj dlhší čas prevádzky a eliminuje potrebu starať sa o batérie.

Okrem dosiahnutia vyšších energetických úspor venovala spoločnosť Jungheinrich veľkú pozornosť aj robustnosti. Vďaka mimoriadne vysoko umiestnenému prednému spojleru a tlmenému krytu prenosového ústrojenstva, ktoré sú vyrobené z ušľachtilej ocele, je ťahač EZS 350 vhodný aj pre tie najnáročnejšie aplikácie.

Ergonomický multifunkčný volant jetPILOT získal ocenenie Red Dot a umožňuje viesť ťahač ako osobný automobil. Vďaka väčšiemu rozsahu nastavenia môže byť volant nastavený v oveľa menšej výške, čo zvyšuje komfort aj pre nižších vodičov. Asistenčný systém curveCONTROL reaguje na uhol zatáčania a spoločne s lepšie umiestneným ťažiskom zvyšujú stabilitu a presnosť riadenia aj v náročných situáciách či pri prechádzaní zákrutami. Nízko umiestnená podlaha zjednodušuje nastupovanie a vystupovanie do a zo štedro dimenzovaného ergonomického pracoviska. Pre ešte väčší komfort môže byť ťahač EZS 350 dodatočne vybavený tlmenou podlahou, sklopným sedadlom alebo výškovo nastaviteľným operadlom s optimalizovanou hornou časťou pre bezpečné uchopenie pri cúvaní. Pre vysokých vodičov je v ponuke aj komfortná podlaha.

Ťahač EZS 350 ponúka aj ďalšie funkcie, s ktorými môže byť používaný ako dopravný prostriedok v rámci vnútropodnikových ťažných súprav. Vagóniky Jungheinrich GTE a GTP môžu byť napríklad priamo ovládané pomocou ovládača zdvíhania a spúšťania vstavaného vo volante jetPILOT. Aktuálny stav zdvihnutia alebo spustenia je zobrazený priamo na novom 2-palcovom displeji, takže vodič má dokonalý prehľad o stave zapojených vagónikov. Na displeji sú zobrazené aj informácie o stave nabitia batérie, počte prevádzkových hodín a rýchlosti jazdy, kódy chyby a jeden z troch možných programov jazdy. Na ochranu pred nepovoleným použitím môže byť vozidlo dodatočne vybavené systémom EasyAccess, s ktorým je ťahač možné naštartovať len pomocou kľúča Softkey, PIN kódu alebo karty transpondéra.

Medzi ďalšie bezpečnostné funkcie patria vstavaný systém osvetlenia DayLED od spoločnosti Jungheinrich, s ktorým je vozidlo lepšie viditeľné v nedostatočne osvetlených halách, a systém Floor Spot, ktorý premieta červený bod vo vzdialenosti približne tri metre pred ťahačom, čím sa výrazne znižuje riziko kolízie v situáciách so zhoršeným výhľadom.

„Sofistikovaná ergonómia a technológie využívané v našom ťahači EZS 350 garantujú bezpečnosť a komfort vnútornej logistiky pri vysokých úsporách a nízkej spotrebe energie,“ hovorí Matthias Maurin, vedúci tímu pre riadenie predaja a cien skladovej techniky v spoločnosti Jungheinrich.

O spoločnosti Jungheinrich
Spoločnosť Jungheinrich patrí medzi svetovú špičku v oblasti manipulačnej a skladovej techniky. Jungheinrich Slovensko ponúka svojim zákazníkom široké portfólio produktov a služieb pre internú logistiku od vysokozdvižných vozíkov cez regálové systémy až po komplexné riešenia skladov. Akcie koncernu Jungheinrich sú obchodované na všetkých nemeckých burzách.

Kontakt pre tlač:
Jungheinrich spol. s r.o., Petra Blahová, marketing coordinator
Tel.: 02/49205829
Email.: petra.blahova(at)jungheinrich.sk
www.jungheinrich.sk

Nájsť kontaktnú osobu

Chcete sa dozvedieť viac o spoločnosti Jungheinrich, o jej produktoch a službách? Neváhajte a kontaktujte nás.

Viac informácií