História firmy

Zakladateľom spoločnosti bol Dr. Ing. Friedrich Jungheinrich (1899 -1968), ktorý ju založil v Hamburgu 7.8.1953. S postupným rozvojom hospodárstva a výmenou tovaru začal byť medzi ľuďmi a firmami stále väčší záujem o všetko, na čom sa dalo tovar prepravovať. Pre mnoho malých firiem a živnostníkov bolo zriadenie auta nákladnou záležitosťou. Hľadali preto vozíky s jednoduchou obsluhou, údržbou a prevádzkovými nákladmi, ktoré bolo možné využiť hlavne na krátke vzdialenosti k zákazníkovi i na prepravu a prekladanie priamo vo firme.
Takto napríklad vznikol prvý paletový vozík značky Jungheinrich.

Reklama na vozík Jungheinrich

Výrobci obdobných priemyselných zariadení v brandži používali najčastejšie pre vozíky rôzne názvy. Bolo možné natrafiť na prepravné vozíky Želva, Panther, prípadne Mulu alebo Jašterku. Vtedy sa zrodil v minulosti Jungheinrichom používaný názov "Ameise - Mravec". Symbol tvora, ktorý je schopný niesť ťažký náklad, symbol pracovitosti a ťažkej práce. Táto značka vydržala
až do sedemdesiatych rokov.

Podobne prispel k expanzii i postupne sa rodiaci turistický ruch. Pohyb ľudí znamenal tiež pohyb tovaru. Rástli sklady, továrne, na letiskách bolo nutné vykladať z lietadiel stále viac tovaru a batožín.  To bola šanca, ktorú nemohla firma prehliadnuť. Veľký dopyt po vozíkoch bol tiež v rozvíjajúcom sa nemeckom automobilovom priemysle. A zákazky neprichádzali len z domáceho trhu, ale tiež zo západnej časti kontinent.

Nájsť kontaktnú osobu

Chcete sa dozvedieť viac o spoločnosti Jungheinrich, o jej produktoch a službách? Neváhajte a kontaktujte nás.

Viac informácií